Modül 1

Modül 1

150.00

1. Modülde çocuğa ilk Türkçe sözcüklerini ve yapılarını görseller, beden dili, mimik ve tekrarlarla öğretmek hedeflenmiştir. Hedeflenen sözcük ve yapılar çocuğun günlük hayatında karşılaşabileceği, kendini tanıtacağı durumlarda kullanacağı yapıları içermektedir. 1. Modülün sonunda çocuk hedeflenen sözcükleri tanıyabilir, söyleyebilir ve aynı zamanda bu sözcüklerle basit tümceler kurabilir.

Kategoriler:

Açıklama

Modül Bileşenleri  

Her modülde konulara ve öğrenme hedeflerine göre bölümlenmiş 10 ünite bulunmaktadır. Her ünite ders videosu ile başlamaktadır.

  1. Ders videosu

Bu videolar, öğretmenin çocuğa ünite konusunu tanıttığı, öğrenme hedeflerini bağlam içerisinde sunduğu, beden dilini kullanarak sözcükleri sesletmeye davet ettiği, sorular sorarak ekran başındaki öğrenciyi dahil ettiği videolardır. Bazılarının sonunda çocuk oyuncuların dahil edildiği diyalog canlandırmaları bulunmaktadır. Videoların süresi değişkenlik göstermekle birlikte ilgili yaş grubunun ortalama dikkat süresi dikkate alınmıştır.

  1. Etkileşimli video

Bu videolar ekran başındaki öğrencinin ders videosunda öğrendiklerini pekiştirmek veya ek bilgi sunmak için kullanılmaktadır. Video önceden belirlenen saniyelerde kendiliğinden duraklamakta ve öğrenciden çeşitli etkinlikler yapması beklenilmektedir. İlgili etkinlik tamamlandıktan sonra öğrenci videoyu izlemeye devam etmekte ve başka bir saniyede karşısına yeni bir etkinlik yönergesi çıkmaktadır.

  1. Çevrimiçi/Online etkinlikler

Her ünitede dersin konusuna ilişkin en az 5 farklı türde çevrimiçi etkinlik bulunmaktadır. Memory Card, Tut ve Doğru Yere Sürükle, Doğru mu Yanlış mı? Flash Card, Söyle-Kaydet-Gönder, Dinle ve Bul, Doğru Yere Yerleştir, Şimdi Sen Söyle, Hotspot, Resimdekini Bul gibi etkinlik türleri kullanılmaktadır.      

  1. Şarkı ve hikayeler

Şarkı ve hikayeler ilgili modülün öğrenme hedeflerine göre belirlenmiştir ve ders konuları ile ilişkilendirilerek sunulmuştur. Bazı şarkılar konuya özel olarak Turkish4 markası tarafından bestelenmiştir. Bazıları ise çocuğu Türk müzik kültürü tanıması amacıyla an sanatçıların şarkılarıdır. Hikayeler öğrencinin ilgili modüldeki dil bilgisi gözetilerek sadeleştirilmiş veya Turkish4 tarafından üretilmiştir.

5. Etkinlik kitapçığı

Her modülde okuma yazma bilmeyen ve bilen çocuklar için ayrı olarak geliştirilen ve sistem üzerinden çıktısı alınabilen ek materyaller bulunmaktadır. Çocuk ekran karşısında olamadığı veya ekran karşısında olmayı tercih etmediği zamanlarda bu kitapçıktaki etkinlikleri yapabilir.

6. Testler

Her ünitenin sonunda çocuğun kendisini sınayabileceği bir test bulunmaktadır. Bu testin amacı, çocuğu yabancı dil derslerinde ara değerlendirme/yoklama olarak kullanılan “Quiz” mantığına hazırlamaktır. Modül sonu değerlendirmesine etkisi bulunmamaktadır.   

7. Modül Sonu Değerlendirmesi

Değerlendirme çevrimiçi görüntülü bağlantı ile yapılır ve 30 dakika sürer. Bu süre boyunca öğrencinin yanında velisinin bulunması zorunludur.

Turkish4, çocuklara kurs/modül sonunda zorunlu bir değerlendirme sınavı yapmayı pedagojik açıdan doğru bulmamaktadır. Bu nedenle modül sonu değerlendirmesi isteğe bağlı olarak randevu yöntemiyle yapılmaktadır.

8. Veli geri bildirimleri

Modülün sonunda isteyen velilere çocuğun gelişimi ve durumu ile ilgili geri bildirim verilmektedir. Ayrıntılı rapor velinin e-posta adresine ile gönderilmektedir.

9. Katılım Belgesi

3 Modül için ayrı katılım belgesi verilmektedir. 1 modüle ait tüm ünite konularını tamamlayan her çocuğa sistem otomatik olarak katılım belgesi düzenler. Katılım belgesine sistemden ulaşılabilir ve çıktı alınabilir.  Katılım belgesinde çocuğun yüzdelik başarı oranı belirtilmez. Sadece veliye e-posta ile bilgi verilir.